Testalkatunk, magasságunk és színtípusunk határozza meg, hogy mekkora méretű, milyen típusú és színvilágú minták lesznek igazán testhezállók számunkra.
A törékeny típusokon nem mutatnak jól a nagyméretű minták, mint ahogy a teltebb/magasabb alkaton sem előnyösek a finom, apró motívumok.
Karcsú, kisebb magasságú alkat esetén válasszunk inkább kicsi/apró, de maximum közepes méretű mintákat.
Ha átlagos méreteink vannak, akkor a közepes nagyságú vagy kisebb motívumokkal mintázott darabokat részesítsük előnyben.
Amennyiben teltebb alkattal vagy nagyobb testmagassággal rendelkezünk, akkor a
minták is nyugodtan igazodhatnak ehhez. Bátran válasszunk feltűnőbb, nagyobb mintákat, mert a kis cuki díszítések nem fognak érvényesülni rajtunk.
Az előzőekben felsoroltak csak az alapot jelentik. A mintáknak rengeteg fajtája létezik és természetesen a színtípusunk és a személyiségünk is befolyásolja, hogy mennyire lesz tökéletes az összhatás.
A tavasz típusok meleg árnyalatú, világos és élénk színei az évszak üdeségét és frissességét idézik meg. A virágos minták fejezik ki leginkább a bennük rejlő érzékeny nőiességet.
Az ősz típusok az őszi erdőt idéző meleg, aranyló árnyalatokban tündökölhetnek igazán. Minták szempontjából igazán szerencsésnek mondhatják magukat.
Bátran viselhetnek – a színviláguknak megfelelő – állatmintás darabokat, kockásat, katonai mintásat, egzotikus, trópusi, etno, bohó vagy éppen folklór vagy szafari mintásat.
A nyár típusok hűvös eleganciáját tükrözik finom, világos, hideg árnyalatú tört színeik is. Mintáikra a visszafogottság jellemző, hagyják érvényesülni viselőjüket.
A drámai és extravagáns tél típus a kontrasztok királynője. Színei hidegek, sötétek és élénkek. Feltűnő, vibráló minták és erőteljes színkontrasztok teszik igazán ellenállhatatlanná. Az ősz típusokhoz hasonlóan bátran viselhet állatmintás darabokat, a neki megfelelő árnyalatokban.
A végére hagytam a legizgalmasabb kérdést…
Viselhetünk-e mintásat mintással?
Bizonyos „szabályokat” figyelembe véve, természetesen. Már régen megdőlt az a vélekedés, hogy mintásat csak egyszínűvel kombinálhatunk.
Ügyeljünk arra, hogy vagy a színek, vagy a minták harmonizáljanak egymással a szetten belül.
A kisebb mintákat párosítsuk nagyobb léptékűvel, sőt akár a pöttyöset a csíkossal is viselhetjük, ha odafigyelünk a színharmóniára és az arányokra.
Izgalmas végeredményt kaphatunk, ha virágmintát párosítunk tengerészcsíkossal.
Keressük a hasonlóságot a két mintás darab között a színek tekintetében.
Ez az irányzat igényel némi stílusérzéket,
hogy ráérezzünk az ízére. Ha nem érezzük magunkénak, kezdhetjük azzal is, hogy a kiegészítőink erejéig merészkedünk az ismeretlen terepre.
Szeretettel,
Szilvi